Mýtus 3: Kravské mléko mohou děti pít již od 6. měsíce po ukončení období výhradního kojení

Není to pravda. Jak to tedy je?

Mýtus 3: Kravské mléko mohou děti pít již od 6. měsíce po ukončení období výhradního kojení

Ve výživě dětí má mléko nezastupitelnou roli a je zdrojem látek důležitých pro správný vývoj. Výhradní kojení v prvním půlroce života je proto doporučováno Světovou zdravotnickou organizací.

S ukončením kojení však potřeba miminka po vitaminech a minerálních látkách obsažených v mléce nekončí. Dítě neustále roste a kosti, svaly a mozek se mu vyvíjí raketovou rychlostí. Kravské mléko ale pro děti do jednoho roku není vhodné, jelikož složením plně neodpovídá výživovým požadavkům kojenců. Neobsahuje dostatek vitaminu D, jódu a železa a naopak má v sobě příliš mnoho bílkovin, které pro tak malé děti nejsou v tomto množství vhodné.

V batolecích mlékách jsou přidané vitaminy a minerální látky, které se podílí na správném růstu a vývoji. Jsou ideálním zdrojem vápníku, který je důležitý pro normální růst kostí a obohacené o prospěšné omega 3 polynenasycené mastné kyseliny. Batolecí mléko by tak rozhodně mělo být součástí pestré a vyvážené stravy dítěte.

Gratulujeme!

Brzy už se o kojení a jednom z vůbec nejdůležitějších období každé ženy dozvíte vše podstatné.

Chyba

Formulář se z nějakého důvodu nepodařilo zpracovat.

Zeptejte se nás

Neváhejte se našich specialistů zeptat na cokoliv z oblasti výživy a stravování. Rádi vám odpovíme co nejdříve to bude možné. Vzorky našich výrobků nezasíláme.

Chráněno službou reCAPTCHA | Ochrana soukromí | Smluvní podmínky