Sunárek Kapsičky

Kapsičky Sunárek představují bohaté portfolio produktů, zahrnující výrobky z řady Do ručičky, Kašičky nebo také žhavou novinku Hotová jídla. Na Kapsičkách oceníte jejich praktické balení, díky němuž si je děti mohou vychutnávat pohodlně samy. A to jak doma, tak při dovádění venku nebo i na delších cestách. Kapsičky spadají do produktů zdravé výživy. Vyrobeny jsou z přísně kontrolovaných surovin a obsahují vitaminy i minerální látky potřebné ke zdravému vývoji vašich dětí.

Produkty z řady Sunárek Kapsičky

Hotová jídla

Hotová jídla

Výborné a syté jídlo k obědu či večeři s jemnou konzistencí a bez kousků. Děti si na něm pochutnají samy, a navíc potrénují zručnost i koordinaci pohybů.

Zobrazit produkty
Ovocné kašičky s_cereáliemi

Ovocné kašičky s cereáliemi

Hotové kašičky padnou skvěle do ručičky, výborně chutnají a obsahují železo, vápník a zinek.

Zobrazit produkty
Sunárek Do ručičky 100%_ovoce

Sunárek Do ručičky 100% ovoce

Svačinka s obsahem toho nejlepšího z přírody. Ovoce je pěstováno speciálně pro malé děti a uchovává si důležité vitamíny i minerální látky.

Zobrazit produkty
Sunárek Do ručičky s tvarohem nebo_jogurtem

Sunárek Do ručičky s tvarohem nebo jogurtem

Chutný dezertík bez lepku a konzervačních látek, zato s obsahem bílkovin a vápníku připravený k okamžitému spapání.

Zobrazit produkty

Komplexní jídelníček pro vaše nejmenší

Získat zdarma

Slovník složení

Minerální látky

Podobně jako vitaminy jsou nezbytné pro fungování organismu. Podle jejich potřeby se dělí na makroelementy (vápník, fosfor, sodík, draslík, chlor, hořčík) a mikroelementy neboli stopové prvky (železo, měď, zinek, mangan, jod, selen, fluor).

Zdroj: pestrá a vyvážená strava.

Vitamin C

Nezbytný k životu a udržení tělesného zdraví. Plní řadu důležitých funkcí. Citlivý je na teplo a oxidaci. Proto také při tepelném zpracování (včetně ohřevu v mikrovlnné troubě) potravin dochází k jeho velkým úbytkům. Šetrnější je dušení v páře. Vitamin C je potřebný pro metabolismus aminokyselin, čímž se podílí na syntéze kolagenu, a pro tkáňové dýchání. Podporuje vstřebávání železa, stimuluje tvorbu bílých krvinek, vývoj kostí, zubů a chrupavek. Podporuje růst, přispívá k energetickému metabolismu a normální psychické činnosti. Důležitý je i pro nervovou soustavu a chrání buňky před oxidativním stresem.