Mýtus 4: Sunar je sladký, protože obsahuje cukr

Není to pravda. Jak to tedy je?

Mýtus 4: Sunar je sladký, protože obsahuje cukr

To, že Sunar dětem chutná, není proto, že bychom do něj přidávali cukr, ale proto, že obsahuje mléčný tuk, který se přirozeně vyskytuje v mateřském mléce a který zajišťuje jeho lahodnou mléčnou chuť.

Tak kde se vlastně ta sladkost bere?

Na lahodné chuti se podílí hlavní složka mléka, laktóza, někdy označována jako mléčný cukr. Laktóza je nejvíce zastoupenou složkou mateřského mléka. Jedná se tedy o jeho přirozenou látku.

Klasický rafinovaný cukr Sunar neobsahuje, což poznáte tak, že ho nenajdete ve složení na obale. Ačkoliv je v tabulce uvedeno sacharidy – z toho cukry, neznamená to, že mléko obsahuje rafinovaný cukr.

Při nákupu výživy pro miminko vždy čtěte složení výrobku.

 

Děkujeme!

Nyní už se můžete těšit na cenné rady a informace, které vám pomohou s jídelníčkem pro vaše nejmenší.

Chyba

Formulář se z nějakého důvodu nepodařilo zpracovat.

Slovník složení

Mléčný tuk

Klíčová složka mateřského mléka s vysokým obsahem mastných kyselin. Mléčný tuk je zdrojem energie a je důležitý pro vstřebávání vitaminů A, D, E a K. Obsahuje řadu bioaktivních látek, které se vyskytují zejména v jeho vrchní vrstvě, tzv. lipo-proteinové membráně (MFMG). Společnosti Hero se podařilo vyvinout unikátní recepturu s obsahem mléčného tuku. Ten naleznete ve všech našich produktových řadách.

Zeptejte se nás

Neváhejte se našich specialistů zeptat na cokoliv z oblasti výživy. Rádi vám odpovíme co nejdříve to bude možné. Vzorky našich výrobků nezasíláme.

Chráněno službou reCAPTCHA | Ochrana soukromí | Smluvní podmínky