10 způsobů, jak originálně oznámit těhotenství svému partnerovi

Tak jo. Jsou tam. Ty dvě čárky jsou vážně tam. Jste plná emocí, a pokud je partner doma, bude hodně těžké udržet poker face. Ale pokud jste si zrovna udělala test a partner poblíž není, máte prostor vymyslet nějaké originální oznámení těhotenství. Pojďte se inspirovat.

10 způsobů, jak originálně oznámit těhotenství svému partnerovi

​​„Když jsem byla těhotná poprvé, pozitivní test jsem vůbec nečekala, takže jsem jen vyšla uslzená z toalety, a když se manžel vyděšeně zeptal, co se stalo, vysvětlila jsem mu, že to jsou slzy štěstí. Měli jsme samozřejmě okamžitě velkou radost oba dva a ve finále vůbec nezáleželo na tom, jak to oznámení proběhlo, protože nejdůležitější bylo, že tu novinku sdílíme spolu. Ale řekla jsem si tehdy, že pokud se nám někdy podaří i druhé dítě, tak to oznámení promyslím trochu líp,“ říká maminka Markéta a hned dodává, že druhé těhotenství manželovi oznámila vzkazem ukrytým v kindervajíčku. Opatrně rozbalila kindervajíčko, fotku z ultrazvuku ukryla do žlutého vajíčka namísto hračky, vajíčko znovu zabalila a domluvila se s tehdy 4letou dcerou, která tatínka poprosila, aby jí vajíčko s „hračkou“ pomohl otevřít. Vtipné oznámení těhotenství mělo velký úspěch.

10 způsobů, jak oznámit těhotenství

  • Kulička pepře

Ve chvíli, kdy se potvrdí váš těhotenský test, je miminko velké asi jako kulička pepře. Dejte ji do obálky a nechte pracovat partnerovu představivost.

  • Fotka ultrazvuku

Obyčejné, ale přitom s krásným efektem. Stačí jen na druhou stranu fotky z ultrazvuku napsat budoucí datum narození miminka a fotku partnerovi vložit třeba pod talíř při večeři nebo pod polštář v posteli.

  • Stírací los

Speciální stírací los se dá pořídit za zhruba 40 až 80 Kč a funguje úplně stejně jako běžný stírací los, akorát výhra není peněžitá. :) Po setření stírací vrstvy se objeví text Čekáme miminko.

  • Rezervace stolu pro tři

Oznamte partnerovi příchod miminka pozváním do restaurace a rezervací stolu pro tři. Můžete se zkusit i dopředu domluvit s personálem, že vám při servírování jídla přinese třetí talíř s dudlíkem.

  • Perníčky

Upečte 11 perníčků a na každý napište jedno písmeno. Pak nenápadně poskládejte perníčky vedle sebe tak, aby daly dohromady nápis JSEM TĚHOTNÁ, a počkejte, až si partner všimne.

  • Vzkaz v balónku

Do balónku schovejte vzkaz (třeba fotku z ultrazvuku nebo jen lísteček s textem) a poproste partnera, aby balónek propíchnul. Vzkaz na něj vypadne.

  • Botičky v botníku

Umístěte malé dětské botičky nebo capáčky na místo, kam si váš partner standardně po příchodu z práce ukládá boty, a počkejte, jestli si nových malých botiček všimne.

  • Scrabble

Navrhněte partnerovi, že si večer doma zahrajete Scrabble, a ještě před začátkem hry vyskládejte na hrací plochu vzkaz ČEKÁME MIMINKO.

  • Svítící tabulka s písmeny

Velmi oblíbená je svítící tabulka s písmeny, která bývá k sehnání v obchodech s dárkovými předměty. Vyskládejte na tabulku vzkaz BUDEME MÍT MIMINKO a tabulku nenápadně umístěte na poličku v bytě. Co myslíte? Jak rychle si partner tabulky všimne?

  • Nápis na zrcadle

Napište oznámení o svém těhotenství na místo, kde ho váš partner rozhodně nepřehlédne. Třeba fixkou na zrcadlo v koupelně.

Kdy oznámit těhotenství dalším příbuzným?

První tři měsíce se s ohledem na možná rizika při vývoji plodu doporučuje nechat si radostnou zprávu pro sebe a partnera. Ve 13. týdnu těhotenství už můžete příchod miminka prozradit i dalším příbuzným a v práci.