Rosteme každým dnem aneb výživa kojenců od 4. do 6. měsíce

Vašemu miminku jsou 4 měsíce. Možná si říkáte, že ani nevíte, jak to uteklo. V každém případě máte první náročné období úspěšně za sebou. Nyní již můžete s větším klidem pozorovat, jak váš drobeček především díky kojení den za dnem prospívá, roste a sílí.

 

Rosteme každým dnem  aneb výživa kojenců od 4. do 6. měsíce

Více si užíváte společné chvíle, které jsou naplněny radostí a štěstím. A to přesto, že kojení je pro vás v tomto období ještě dost náročné. Na druhou stranu už dobře víte, co kojení obnáší, a také jste si již našla ten správný způsob, jak ho provádět, aby co nejvíce vyhovovalo vám i vašemu miminku. Kojení v tomto období představuje pro vaše miminko hlavní a plnohodnotný zdroj výživy. Uspokojíte tak hlad i žízeň miminka zároveň. Obvykle jej provádíte 6x až 7x denně ve tří- až čtyřhodinových intervalech. S příkrmy ještě není nutné začínat, samozřejmě pokud váš pediatr neurčí jinak. Pamatujte na včasné doplňování tekutin v horkých letních dnech, při horečkách či průjmech, a to podáním kojenecké vody, převařené pitné vody nebo neslazeného čaje.

Kojenecká výživa od 4 do 6 měsíců

I v tomto období představuje kojení pro vaše miminko plnohodnotný zdroj výživy. Pokud ovšem ať už jakýchkoliv důvodů kojit nemůžete a podáváte umělou mléčnou výživu, je potřeba maximálně respektovat doporučení vašeho pediatra a stejně tak doporučené dávkování, jež je uvedeno na obalu příslušného produktu. Přihlédnout lze rovněž k individuálním preferencím vašeho miminka, jakými jsou například chuť k jídlu nebo tolerance k umělé stravě. V tomto období můžete rovněž začít s příkrmy, ale vždy na základě doporučení vašeho pediatra.

miminko

Více rad o tom jak na stravování vašich nejmenších naleznete v našem jídelníčku.

Úžasný vitamin D

Prospěšnost vitaminu D pro vývoj miminka je vědecky prokázána. Důležitý je zejména pro zdravý růst kostí a zubů. Dále organismu pomáhá lépe vstřebávat a využívat vápník a fosfor obsažený v potravinách, přispívá k udržení normální funkce imunitního systému a také zabezpečuje správnou funkčnost svalstva. Jeho významným zdrojem je rybí maso, v menší míře je obsažen v masu, ve vejcích a másle.

...nedostatkem vitaminu D trpí zejména děti, především ty nejmenší, a také staří lidé? I proto odborníci doporučují dodávat ho dětem denně ve formě kapek až do 1 roku věku. V zimních měsících se doporučuje vitamin D podávat také dětem v batolecím věku.

Produkty, které se vám budou hodit

Sunar Premium 2

Sunar Premium 2

Více o produktu
BIO dýně, brokolice, brambory, olivový olej

BIO dýně, brokolice, brambory, olivový olej

Více o produktu