Správná výživa a životospráva kojící matky

Kojící maminka by měla především dodržovat zásady zdravé výživy, není nutné zásadně navyšovat energetický příjem. Vhodné je jíst stravu bohatou na ovoce, zeleninu a vlákninu.

Správná výživa a životospráva kojící matky

Na druhou stranu je nutné připomenout, že snahy o hubnutí v době kojení spojené s přísnými dietami nejsou určitě vhodným postupem. Pijte čaje pro kojící matky, dodržujte pitný režim.

V jídle volte potraviny nenadýmající, snadno stravitelné, ze začátku kojení vynechte kořeněná jídla. Přestože vy nebo otec dítěte trpíte alergií, není nutné vynechávat žádná specifická jídla a alergeny.

Chudokrevnosti a nedostatku vápníku zabráníte konzumací potravin s vysokým obsahem chybějících látek (maso, mléko a mléčné výrobky). Pro matky-přísné vegetariánky je doporučeno v době kojení konzumovat alespoň mléko a mléčné výrobky. Jako prospěšné pro zdravý vývoj mozku novorozence se ukazuje konzumace mořských ryb nebo rybího tuku v době těhotenství a kojení.

Stres a nedůvěra jsou nepřítelem kojení. Adrenalin blokuje spouštění kojení. Snažte se hodně odpočívat, soustřeďte se pouze na kojení a miminko. Přenechejte ostatní povinnosti zbývajícím členům domácnosti, pokud jen to jde. Zařiďte si pomoc do domácnosti, když to situace vyžaduje.

Důležité: Je naprosto nevhodné, když kojící matky kouří, požívají alkoholické nápoje a návykové látky. O použití léků se poraďte s lékařem.

kojeni

Získejte praktického průvodce jednoho z nejdůležitějších období každé maminky.

Produkty, které se vám budou hodit

Sunar Gravimilk s příchutí čokolády

Sunar Gravimilk s příchutí čokolády

Více o produktu
Sunar Gravimilk s příchutí vanilky

Sunar Gravimilk s příchutí vanilky

Více o produktu