Co jste o těhotenství možná nevěděli?

Těhotenství je z mnoha pohledů naprosto výjimečné životní období. Ženský organismus prochází mnoha zásadními změnami, jež mají zajistit zdravý vývoj plodu. A ten sám o sobě je rovněž něčím zcela unikátním. Podívejme se blíže na několik méně známých faktů o stavu, jemuž se právem říká „jiný“.

 

Co jste o těhotenství možná nevěděli?

Co má hlavní vliv na utváření potravinových preferencí u dětí?

Lze říci, že se jedná o mix genetických predispozic a stravovacích návyků, které si miminko osvojuje v bříšku. Miminko se seznamuje s nejrůznějšími chutěmi tím, jak vdechuje plodovou vodu, která pomáhá utvářet jeho plíce a trávicí systém. Do ní přechází vše, co maminka sní a vypije. Mluvíme o počátku utváření chuťových preferencí pro určité potraviny, které miminko později rozpoznává rovněž v mateřském mléce. I z toho důvodu se nedoporučuje dramaticky měnit stravu po porodu. Miminko totiž může odmítat mateřské mléko, v němž nerozpozná známé chutě z bříška.

 

...zhruba od 6. měsíce těhotenství miminko rozlišuje, zda je plodová voda sladká, hořká či kyselá. Čerstvě narozené děti mají dokonce o tisíc chuťových pohárků více než dospělí, a to obdivuhodných 10 000. Není tak žádným překvapením, že kojenci spolehlivě poznají rozdíl mezi mateřským a kojeneckým mlékem.
kojeni

Získejte praktického průvodce jednoho z nejdůležitějších období každé maminky.

Mohu v těhotenství kombinovat Gravimilk s jinými vitaminovými doplňky?

V těhotenství se především doporučuje zajistit kvalitní a pestrou stravu. Jakékoliv doplňky stravy jsou určeny pouze k doplnění chybějících vitaminů, minerálních látek nebo v případě, že není možné zajistit adekvátní stravu. Gravimilk obsahuje 20 % denní doporučené dávky obsažených vitaminů a minerálních látek. V kombinaci s dalšími doplňky stravy a denní běžnou stravou může docházet k navýšenému příjmu některých vitaminů a minerálních látek. Kombinace se tedy nedoporučuje. V každém případě je užitečné konzultovat používání vitaminových doplňků stravy s ošetřujícím lékařem.

Produkty, které se vám budou hodit

Sunar Gravimilk s příchutí čokolády

Sunar Gravimilk s příchutí čokolády

Více o produktu
Sunar Gravimilk s příchutí vanilky

Sunar Gravimilk s příchutí vanilky

Více o produktu