Kdy pocítím onu nekonečnou lásku?

Těžko se o tom mluví, ale občas vám nezbývá energie ani na bezmeznou lásku. Příběhů, se kterými byste se mohla ztotožnit, příliš nenajdete. Bohužel je toto téma stále společenským tabu. Láska ne vždy vzniká okamžitě. Často roste až s postupem času. Dopřejte si ho i vy a buďte na sebe hodná. Snažte se najít prostor, kdy si budete s miminkem užívat vzájemnou blízkost. Usmívejte se na něj, dívejte se mu do očí, vnímejte jeho dotyky a vůni. S přibývajícím množstvím aktivit budete mít dostatek prostoru pro budování vašeho láskyplného pouta.

Kdy pocítím onu nekonečnou lásku?

Vaše srdce se bude tetelit radostí ze všech těch vzácných momentů, které budou v životě vašeho drobečka poprvé. Z prvního úsměvu, zoubku, krůčků, obejmutí, slovíčka a mnohých dalších.

Každá maminka čerstvě narozeného miminka je svědkem zázraku. Týdny, měsíce a roky budete svědkem toho, jak se vyvíjí lidský život. Budete to vy, kdo bude u všech důležitých momentů, které vašeho drobečka v prvních letech čekají. A že jich je!

Buďte na vývoj vašeho dítěte dobře připraveni

I když se vám bude zdát, že se vaše děťátko nijak překotně nevyvíjí, nebo že dokonce stojí na místě, není to pravda. Váš malý hrdina v prvních letech života prochází dynamickým vývojem doslova každý den. Určitě je dobré být připraven na nejrůznější aspekty rodičovství, abyste věděli, co vaše dítě právě prožívá a jak mu v dané situaci pomoci. Jako rodiče byste měli mít přehled o tom, proč vaše dítě pláče, kolik spánku potřebuje, jaká má být jeho strava, kdy by si mělo začít sedat, kdy začne dělat první krůčky nebo kdy začít s nočníkem a mnohé další. V následujícím textu se zaměříme na jeden z těchto aspektů, kterým je umění komunikace a hry s vaším novorozencem.

Jak trávit aktivně čas s novorozencem?

Když držíte v náručí novorozeně, připadá vám tak malé a zranitelné. To ale neznamená, že jeho pět smyslů už nevyhledává akci nebo že není připraveno na seznamování se s tímto světem. Tím nejlepším způsobem, který můžete při komunikaci s novorozenětem uplatnit, je klidný a laskavý přístup. Stačí si uvědomit, kolik věcí vás obklopuje nebo které běžně používáte. To všechno je součást světa, se kterým se vaše dítě touží seznamovat. Úplně stačí nechat vypadávat různé předměty z postýlky a zase je vracet zpátky. Stejně tak se můžete s postýlkou přesouvat z jednoho místa na druhé. Buďte si jisti, že váš drobeček bude mít vždy co sledovat.

Jaké hry jsou vhodné pro novorozence?

Vzhledem k tomu, že novorozeňata již rozlišují barvy, přičemž nejvíc je zaujme černá, bílá a červená, jsou ty nejlepší hry založené právě na ukazování si kontrastně barevných předmětů. To mohou být karty, knihy nebo i mobilní telefon. Stačí s nimi pomalu otáčet v ruce, měnit je a pozorovat, jak je váš drobeček bedlivě sleduje. Další věcí, kterou vaše malé dítě miluje, jsou obličeje. Ukazujte mu fotografie, na kterých jste vy nebo tatínek, a uvidíte, jak ho to bude bavit nebo jak vás v mžiku pozná.

kojeni

Získejte praktického průvodce jednoho z nejdůležitějších období každé maminky.

Čím ještě udělám novorozenci radost?

Každý má rád příjemné masáže a novorozenci nejsou výjimkou. Když je budete příjemně hladit po celém tělíčku, uvidíte, jak se budou cítit blaženě. A když k tomu použijete vonný olej, budete tak navíc rozvíjet čich vašeho malého novorozence.

Tancujte a zpívejte

Prvním dobrým tréninkem rovnováhy pro vašeho novorozence je, když s ním budete jemně tancovat, zatímco ho držíte v náručí. A pro rozvoj verbálních schopností není nic lepšího než mluvit a zase mluvit a také nezapomeňte zpívat ukolébavky.

Produkty, které se vám budou hodit

Sunar Gravimilk s příchutí vanilky

Sunar Gravimilk s příchutí vanilky

Více o produktu
Sunar Gravimilk s příchutí čokolády

Sunar Gravimilk s příchutí čokolády

Více o produktu